Na skróty

FAQ

IQNet, ISO

MAZOWIECKA JEDNOSTKA WDRAŻANIA PROGRAMÓW UNIJNYCH

Ścieżka nawigacyjna do tej strony

Zmiany w „Instrukcji wypełniania Formularza PEFS 2007 dla PO KL” (wersja 2.0)

Zmiany w „Instrukcji wypełniania Formularza PEFS 2007 dla PO KL” (wersja 2.0)
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych informuje, że Departament Zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego pełniący funkcję Instytucji Zarządzającej dla PO KL uwzględnił powstałe rozbieżności pomiędzy Formularzem PEFS 2007 wersja 2.0 a Załącznikiem nr 2 do Wniosku o płatność oraz podjął decyzję o wprowadzeniu zmian do Instrukcji wypełniania Formularza PEFS 2007.

„Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych informuje, że Departament Zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego pełniący funkcję Instytucji Zarządzającej dla PO KL uwzględnił powstałe rozbieżności pomiędzy Formularzem PEFS 2007 wersja 2.0 a Załącznikiem nr 2 do Wniosku o płatność oraz podjął decyzję o wprowadzeniu zmian do Instrukcji wypełniania Formularza PEFS 2007.

Zmiany dotyczą uzupełnienia definicji wielkości przedsiębiorstwa o roczne obroty i/lub całkowity bilans roczny zgodnie z rozporządzeniem Komisji (WE) nr 800/2008 z dnia 06 sierpnia 2008 r. (weszło w życie 01 stycznia 2009 r.) uznającym niektóre rodzaje pomocy zgodnie ze wspólnym rynkiem w zastosowaniu art. 87 i 88 Traktatu WE (ogólne rozporządzenie w sprawie wyłączeń blokowych).

W Załączniku nr 2 tabela 5 Instrukcji wypełniania Formularza PEFS 2007 dla PO KL (wersja z dnia 16.09.2009) przyjęto następujące definicje przedsiębiorstw:

  • Zatrudniony w mikroprzedsiębiorstwie:
    „Oznacza osobę zatrudnioną w przedsiębiorstwie zatrudniającym od 2 do 9 pracowników i którego roczny obrót i/lub całkowity bilans roczny nie przekracza 2 milionów EUR”.

  • Zatrudniony w małym przedsiębiorstwie:
    „Oznacza osobę zatrudnioną w przedsiębiorstwie zatrudniającym od 10 do 49 pracowników i którego roczny obrót i/lub całkowity bilans roczny nie przekracza 10 milionów EUR”.

  • Zatrudniony w średnim przedsiębiorstwie:
    „Oznacza osobę zatrudnioną w przedsiębiorstwie zatrudniającym od 50 do 249 pracowników i którego roczny obrót nie przekracza 50 milionów EUR a/lub całkowity bilans roczny nie przekracza 43 milionów EUR”.

  • Zatrudniony w dużym przedsiębiorstwie:
    „Oznacza przedsiębiorstwo, które nie kwalifikuje się do żadnej z ww. kategorii przedsiębiorstw”.


Jednocześnie Instytucja Wdrażająca dla PO KL informuje, że dane dotyczące jednoosobowej działalności gospodarczej (tzw. osoby samo zatrudnione) należy wprowadzać do zakładki „Dane uczestników indywidualnych (udział w projekcie z własnej inicjatywy)”.

Nie należy gromadzić danych instytucji dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Rozbieżności pomiędzy danymi zawartymi w Formularzu PEFS 2007, a danymi wykazanymi w Tabeli nr 5 Załącznika nr 2 do wniosku o płatność nie występują, gdyż w Załączniku nr 2 do Wniosku o płatność jest wykazywana łączna wartość liczby samo zatrudnionych oraz mikroprzedsiębiorstw zatrudniających od 2 do 9 pracowników.
.:W ramach programów:.
Program operacyjnyPriorytety i działania
Program Operacyjny Kapitał Ludzki (PO KL)dotyczy całego programu

wydruk, pdf

Rejestr:

Kalendarz

sunmontuewedthufrisat

  •  
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  •  
  •  
  •  

Najbliższe wydarzenia:

banner

Przeczytaj treść ponownie

Instytucje współfinansujące

"człowiek - najlepsza inwestycja"
Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.